Menu
Obec Kálnica
ObecKálnica
rozšírené vyhľadávanie

List pre Popovice od Dušana Filipa, predsedu TJ Zavažan Kálnica

Kálnica, 16.7.2007
Vážená Jitka,Jarko, Radim + všetci priatelia z Popovíc.

Srdečne Vás všetkých zdravím a prajem pekný deň. I keď je neskorá noc, nedá mi, aby som nevyjadril svoje pocity bezprostredne po "prebudení"z veľmi príjemného sna, ktorý bol skutočnosťou a ktorý sa za života možno už viac nebude opakovať. V živote sa stretávame s vecami, ktoré sa niekedy dosť dlho a dôsledne pripravujú v očakávaní, že všetko dobre dopadne i keď priebeh prípravy tomu nie vždy nasvedčuje.
  Prežívali sme obdobie, keď sme si mysleli, že jednoducho to musíme vzdať,lebo sa nám zdalo,že všetky okolnosti sú proti nám a už sme v určitých okamihoch skoro neverili, že sa nám aj čosi na dobré obráti.
  Teraz môžem s potešením konštatovať, že cítime sa ako keby predtým neboli žiadne problémy a všetko zlé sa napokon na dobré obrátilo i keď z našej strany sme Vám zostali dlžníkmi.
  To čo ste dokázali a prezentovali celej Kálnici, že naše dlhoročné priateľské stretávanie nie je len na hrisku v športovom meraní síl, ale aj mimo neho - spoločnou zábavou.
  Preukázali ste mimoriadne schopnosti pre zábavu, spontálny prejav úprimného priateľstva a potvrdenia našich doterajších družobných vzťahov.
  Je zhodou okolností, že sme Vás chceli prekvapiť tým detským vláčikom a s nápisom hlavné nádražie v Kálnici s náväznosťou na predchádzajúce porovnávania našich obcí - keď slovko "nádražie" sa chápalo "na zdravie".
  Je neuveriteľné, že zhodou okolností i vy ste uvažovali týmto istým smerom, čo ste prezentovali so skutočným vlakom na kolesách s cestovnými lístkami, výpravcom a vlakvedúcim "Jardom" v úžasnej železničiarskej uniforme s prilbou a výzdobou "celého vlaku" čo je čpičkou ľudskej fantázie.
  To čo sa odohrávalo potom, to je jednoducho nezabudnuteľné a bude predmetom príjemných spomienok možno niekoľkých generácií.
  Sú veci možné a nemožné a podľa slov nášho hosťa Ing.Kolárika, predsedu ObFZ v Trenčíne, keď od nás odchádzal vyjadril slovami dokázali ste nemožné - fantastické, neopakovateľné.
  Transparenty, mažoretky v modrých tričkách, sprievod po dedine a majestátny príchod vlaku do "Hlavného nádražia v Kálnici", fantastická "rozhodkyňa", recitačný prejav "Dračíc" a spústa iných prekvapení, to bude predmetom našich dlhoročných spomienok.
  Ešte raz vďaka Vám všetkým Popovičania - predovšetkým pani starostke Jitke a místostarostovi Jardovi - fantastickééééééééééééééééé.
  Keďže sa blíži polnoc, chcel by som všetkým priateľom z Popovíc ešte raz poďakovať za nezabudnuteľné prispenie k našej oslave 60.výročia založenia TJ Zavažan.

Pozdravuje Dušan.

Dátum vloženia: 16. 7. 2007 11:11
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 8. 2022 11:11
Autor: admin prevod

Užitočné Informácie,
ktoré Vás môžu zaujímať.